Image
Winnica Zodiak

Winnica Zodiak

Winnica Zodiak ulokowana jest we wsi Zagozd, niedaleko Drawska Pomorskiego w województwie zachodniopomorskim. Areał liczy jedynie 1ha, a co za tym idzie produkcja jest "butikowa". Roczna produkcja nie przekracza 3000 butelek, a poszczególne wina to krótkie serie po 300-500 butelek. Wina z Winnicy Zodiak to wina autorskie, ponieważ winiarz Mirosław Krasnowski wszystko robi własnymi rękoma - od początku do końca. Otoczona łąkami winnica, prowadzona jest ekologicznie, z poszanowaniem ekosystemu.
Image
Weingut Knebel

Weingut Knebel

Weingut Knebel to mały producent jakościowych win nad Mozelą. Autorem win jest młody i ambitny Matthias Knebel, który wytwarza wina od 2004 roku. Głównym szczepem jest Riesling, który obrasta niemal 8 hektarów stromych mozelskich zboczy, i fermentowany jest spontanicznie na dzikich drożdżach. Wina Knebla to czołówka najlepszych win w regionie, a Weingut Knebel należy do organizacji VDP.
Image
Weingut Jean Stodden

Weingut Jean Stodden

Weingut Jean Stodden to renomowany producent z niemieckiego regionu Ahr. Zarówno region, jak i Stodden słyną z czerwonych win zbudowanych na szczepie Pinot Noir. Alexander Stodden, właściciel winnicy i enolog wytwarza wina na 8,5ha winnic usytuowanych w Bad Neuenahr-Ahrweiler, Dernau, Mayschoss i Rech. Winnica należy do organizacji VDP. Fantastyczny poziom win odzwierciedla już jakość win klasyfikowanych jako Gutswein (J i JS). Wina GG to natomiast poziom światowy i najlepsze Pinoty Niemiec.